• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 43 12 946
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Aktualności/Akcja ,,Dzień Pluszowego Misia. Podaruj uśmiech dzieciom (..)

Akcja ,,Dzień Pluszowego Misia. Podaruj uśmiech dzieciom w szpitalach."

14 11 2022 #Aktualności

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”
                                                                   Janusz Korczak

 

Wielkimi krokami zbliża się święto uwielbiane przez dzieci - Dzień Pluszowego Misia. Niestety nie wszystkie dzieci mogą - podobnie jak uczniowie naszej szkoły świętować ten dzień pośród grona rówieśników. Zatroskani rodzice, chore dzieci zmagające się z wieloma chorobami - to widok, który obserwujemy w wielu szpitalach na codzień. Chcielibyśmy tego dnia sprawić im odrobinę radości.... 

Każdego roku z okazji Obchodów Dnia Pluszowego Misia wolontariusze Fundacji ,,Mam Marzenie" dostarczają pacjentom dziecięcych oddziałów szpitalnych na terenie całej Polski pluszaki oraz inne zabawki. Pluszowi towarzysze zabaw pomagają najmłodszym poradzić sobie z trudami leczenia, są ich wsparciem psychologicznym. Cała akcja poprzedzona jest zbiórkami odbywającymi się w całej Polsce. Włączają się w nią liczne placówki szkole - w tym roku również nasza.

PLAKAT Z AKCJI ,,DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Do 23.XI.2022 roku zbieramy NOWE pluszaki, artykuły plastyczne oraz gry i puzzle, które zawieziemy do oddziału w Katowicach, skąd za pośrednictwem wolontariuszy Fundacji Mam Marzenie zostaną przekazane pacjentom przebywających w szpitalach w całej Polsce. Uczniowie mogą się również zaangażować przygotowując wyjątkowe kartki z pozdrowieniami dla dzieci ze szpitali. Podarunki można przekazać p. woźnej (przy głównym wejściu) oraz paniom ze świetlicy.

Dziękujemy za każdy dar serca i serdecznie zachęcamy do udziału w akcji wszystkich uczniów naszej szkoły!

U. Walczok, M.Biesiada

uśmiech dziecka

do góry