Strona główna/Dla Uczniów/Z pamiętnika 4a

Z pamiętnika 4a

Z pamiętnika czwartoklasisty…

Wrzesień 2023

Czas start, w nowo-starym zespole lądujemy w klasie czwartej, nowi wychowawcy, nowe klasy, nowe przedmioty. Na przełamanie lodów samorząd 28 września zaprasza nas na dyskotekę, jest świetnie.

29 września- organizujemy dla naszych kolegów Dzień Chłopca, dużo dobrego ciasta, zawody siłowania się na rękę i oczywiście trudny test dla najodważniejszych. Gośćmi specjalnymi są :pani dyrektor i pani psycholog.

Październik 2023

12 października wszystkie klasy czwarte jadą na wycieczkę integracyjną do Leśnictwa Książenice na ognisko. Wita nas pan leśniczy, potem uczestniczymy w warsztatach przyrodniczych i i historycznych. Wykonujemy z kasztanów ludziki i przeciągamy się na linie. Pieczemy kiełbaski na ognisku.

20 października- wyjście do ZSCL  na nowoczesną lekcję włefu. Idą chętni, nie żałują. Wszyscy ćwiczymy.

24 października- siedem dziewczyn z naszej klasy posadziło na terenie szkoły prezent z Nadleśnictwa Rybnik- małe drzewko- lipkę, Niech rośnie.

Listopad 2023

6 listopad- nasza klasa zorganizowała w szkole dzień Dynioka, przeprowadziliśmy konkurs na najpiękniejszy stroik z dyni, uczniowie wybrali głosowaniem najładniejszy.

9 listopada- przygotowujemy z wychowawcą kotyliony na Dzień Niepodległości. Ubierzemy je już jutro.

10 listopada- śpiewamy pieśń patriotyczną, zjada nas trema. Wszystkie klasy zaprezentowały się wspaniale.

20 listopada- sadzimy w naszym szkolnym zakątku cebulki krokusów w ramach międzynarodowego projektu „Krokus” Mają wyrosnąć na wiosnę.

29 listopada- Andrzejki w Sali 76 wróżymy przyszłość z butów, włosów.

Grudzień 2023

8 grudnia -Nadszedł czas ubierania choinki.

12 grudnia – w naszej klasie pojawił się fotel z poduchami, lampka, dywanik ze stołem. Siedzimy tu na przerwie jemy śniadania. Niektórzy próbują grać w szachy.

18 grudnia- warsztaty zdobienia piernika, lukrami, pisakami ozdabiamy nasze upieczone pierniczki.

20 grudnia – jedziemy z klasą IV C do kina  do Rybnika, to nasz świąteczny wyjazd

21 grudnia – spotykamy się z panem policjantem i panią pedagog

22 grudnia- łamiemy się opłatkiem na naszej szkolnej wigilii, czas kolędy, życzeń i prezentów

Styczeń 2024