Strona główna/O szkole/Pracownia do zajęć kulinarnych

Pracownia do zajęć kulinarnych

Z początkiem roku szkolnego w naszej szkole otwarta została nowa pracownia. Jest to pracownia kulinarna powstała w ramach realizacji projektu MEiN pod nazwą „Laboratorium przyszłości”. W doskonale wyposażonej kuchni uczniowie mają możliwość rozwijania swoich talentów, nauki praktycznych umiejętności i spędzenia czasu w atrakcyjny sposób.

Dzięki realizowanemu projektowi MEiN „Laboratorium przyszłości” nasza szkoła pozyskała środki na doposażenie sal w nowoczesne urządzenia i materiały dydaktyczne, które urozmaicają zajęcia szkolne i aktywizują uczniów. Większa część kwoty została przeznaczona na organizację pracowni kulinarnej, pozostała na zakup klocków do robotyki, które zostaną wykorzystane na zajęciach informatycznych w młodszych i starszych klasach.

W pracowni kulinarnej znajdują się sprzęty tworzące nowoczesną pracownię gastronomiczną takie jak: robot planetarny, piece indukcyjne, opiekacze wielofunkcyjne, blendery, lodówka, garnki i sztućce ze stali nierdzewnej. W najbliższym czasie pojawi się też zmywarka.

W pracowni kulinarnej odbywają się zajęcia kół kulinarnych „ Smacznie zdrowo  kolorowo”, „Kalejdoskop smaków”, lekcji techniki i zajęcia kulinarne dla klas I-III. Zajęcia odbywają się w miłej, twórczej atmosferze. Sprzyjają odkrywaniu talentów, rozwijają pasje kulinarne, uczą wielu praktycznych umiejętności takich jak planowanie i przygotowywanie zdrowych posiłków oraz atrakcyjne serwowanie potraw.

Pracownia do zajęć kulinarnych

Galeria kulinarna uczniów naszej szkoły.