• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 43 12 946
  • lokalizacja
  • BiP

CodeWeek 2023

15 11 2023 #Aktualności

 

W dniach od 6 do 23.10.2023 roku w Szkole Podstawowej nr 5 im. H. Sienkiewicza uczniowie w ramach lekcji informatyki oraz zajęć pozalekcyjnych wzięli udział w projekcie Code Week.

CodeWeek to społeczna inicjatywa promująca naukę kodowania w różnym wieku i na różne sposoby. Bez barier, bez ograniczeń… z czerpaniem radości i spokojnym odczarowywaniem słowa „kodowanie”.

Na lekcjach uczniowie programowali w programie scratch (IV-VIII), kodowali na ekranie korzystając z portalu Tikowy Belfer, ćwicząc tabliczkę mnożenia (kl. IV).
Na lekcji informatyki omówiono z uczniami temat „Cyberprzemoc- odpowiedzialność karna”, na podstawie zdobytych wiadomości klasy przygotowały plakaty. Klasy, które wzięły udział w przygotowaniu plakatów otrzymały słodycze od Rady Rodziców.
Uczniowie programowali pracę Scribootów.
Na kole kulinarnym uczniowie kl. VII A, VIIIA i VB przygotowali zupę dyniową, odczytując algorytmy liniowe z przepisu kulinarnego.
Zakodowane kolorowe obrazki to świetny sposób na obrazowe przedstawienie dzieciom podstaw programowania. Uczniowie klas I-IV kolorowli według podanych współrzędnych różne obrazy związane z jesienią lub ulubionymi postaciami z kreskówek. Wykonywali również zadania związane z układaniem i poznawaniem sekwencji. Ciągi logiczne z kolorowych kubeczków i klocków świetnie obrazują abstrakcyjny dla dzieci język programistyczny. 

Na zajęciach wykorzystane były zakupione w ramach programu "Laboratoria przyszłości" klocki Lego Education Spike. Dzieci świetnie się bawiły budując i programując ruch  wykonanym pojazdom.

Podsumowaniem tygodnia Code Week był dzień 23.10.2023r. gdzie uczniowie 7a i 6b zademonstrowali uczniom stanowiska do kodowania: kubeczki do kodowania na dywanie, kodawanie na kartce, Lego Educations, drukarkę 3D, długopisy 3D oraz tor przeszkód ze scribootami.

Na zakończenie uczennice z kl. VI b zaprosiły do wspólnego tańca „Taniec robotów”- uczniów klas I-IV.

 

Projekt Code week 2023

Projekt Code week 2023

Projekt Code week 2023

Projekt Code week 2023

do góry