• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 43 12 946
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Aktualności/Muzyczne spotkanie w klasach II

Muzyczne spotkanie w klasach II

9 09 2023 #Aktualności

Muzyczne spotkanie w klasach II

Klasa IIa i IIb wraz z Panią Emilią ReskeW piątek 08.09.2023r. w klasach drugich odbyła się niesamowita lekcja muzyki. Mieliśmy zaszczyt gościć artystkę Panią Emilię Reske - muzyka z wykształcenia i pasji. Pani Emilia ma na swoim koncie wiele międzynarodowych tras koncertowych,  na których zachwyca słuchaczy swoją grą na flecie poprzecznym.

To właśnie flet poprzeczny był tym instrumentem, który  królował na naszej lekcji. Uczniowie poznali budowę fletu, materiały z których wykonywany jest ten instrument, wysłuchali kilku utwór muzycznych, poznali brzmienie poszczególnych dźwięków gamy, zgadując jakie odgłosy przypominają im w codziennym życiu, dowiedzieli się jaką muzykę tworzył Wolfgang Amadeus Mozart oraz wiele innych ciekawostek.

Drugim fletem, który został zaprezentowany przez naszego gościa był flet pikolo, jakże mały a jaki zaskakujący w swoim brzmieniu. Nasi uczniowie mogli nawet spróbować na nim zagrać,  co okazało się zadaniem niemożliwym do wykonania. Zabawa wysokimi  dzwiękami była bardzo interesująca dla dzieci i przysporzyła im wiele radości.

Na zakończenie uczniowie zasypali Panią Emilię pytaniami dotyczącymi muzyki, ilości godzin spędzanych na ćwiczeniach, szkoły muzycznej, dostępności instrumentów oraz wiele innych. Nie obyło się też bez pamiątkowego zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy Pani Emilii Reske za taką wspaniałą prezentację swojego talentu.

Muzyczne spotkanie w klasach II

Muzyczne spotkanie w klasach II

 

U. Walczok

 

 

 

do góry