• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 43 12 946
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Aktualności/Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki - II Szkolny pokaz (..)

Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki - II Szkolny pokaz talentów

17 09 2023 #Aktualności

Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki w klasach młodszych

 

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole uczniowie klas 1-3  od samego rana cieszyli  się tym dniem!

Wszyscy w pięknych kropkowych strojach zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej na II edycji szkolnego pokazu talentów „Mam talent!”  Chętni uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i talenty. Wystąpiło łącznie 35 uczestników, z czego niezmiernie się cieszymy. Mogliśmy podziwiać przeróżne talenty: wokalne, akrobatyczne, recytatorskie, plastyczne, ciekawe choreografie taneczne, a także grę w szachy, triki z lotką do badmintona i prezentację z pokazem zwinnościowo-wyczynowym. Wszystkie występy wzbudzały gorący aplauz widowni, która dzielnie wspierała swoich idoli.

Talent taneczno-akrobatyczny: Nikola Zieleźnik, Nina Kordy i Julia Marek (kl.2a), Zuzia Sujewicz-Walczak, Paulina Gajewska, Amelia Konderska, Oliwia Wyrobek i Maya Marchewka (kl.2b), Maja Kuźma (kl.3a), Martyna Poloczek, Emilia Cejnóg, Aleksandra Niemyjska, Liliana Pawłowska i Mia Zieleźny (kl.3b)

Talent wokalny: Kinga Wojciaczyk (kl.1b), Wiktoria Frysztacka (kl.3b)

Talent recytatorski: Hania Bartoszek i Pola Zalewska (kl.1a), Nadia Zalewska (kl.3a)

Talent plastyczno-manualny: Zosia Puchalska i Dawid Podgórczyk (kl.1a), Zosia Redosz, Nadia Leszcz, Nadia Lasek, Malwina Kołodziejczyk, Klaudia Poloczek i Zosia Kozakiewicz (kl.2a), Emilia Meyer (kl.2b), Kinga Kubica (kl.3a), Kasia Kurpas (kl.3b)

Talent zwinnnościowy: Karol Rosin (kl.3a) i Olivier Biernot (kl.3b)

Talent szachowy: Franek Oleś i Alan Szymkowiak (kl.2a)

Talent sceniczny: Martyna Koczor-Małkowska (kl.3a)

 

Pani dyrektor Małgorzata Marciniak podziękowała wszystkim za ogromne zaangażowanie i nagrodziła złotymi medalami oraz dyplomami. Z niecierpliwością czekamy na następną edycję, podczas której odkryjemy wielkie talenty naszych najmłodszych uczniów. „Bo ważne jest, by pamiętać, że w każdym drzemie jakiś ukryty talent - trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować...” Więc nie czekajmy, tylko odkrywajmy i dzielmy się nimi z innymi.


Kropki stały się inspiracją wielu aktywności plastycznych, językowych, matematycznych, komputerowych oraz ruchowych.  Uczniowie na kropkach chwalili się swoimi mocnymi stronami i umiejętnościami, dzięki czemu w każdej klasie powstało „drzewo talentów”.


Uczniowie włączyli się również w świętowanie biorąc udział w konkursie na najciekawszy i najbardziej oryginalny strój w kropki. Dzieci musiały wykazać się kreatywnością przygotowując sobie strój kropkowy, w którym przyszły do szkoły.  

 

Oto wyróżnieni uczniowie:

Klasa 1a: Hanna Bartoszek, Kacper Grochla, Milan Hartman, Aleksy Wojdyła

Klasa 1b: Paulina Hojka, Sebastian Piper, Karol Wiśniewski i Jan Dąbrowski

Klasa 2a: Malwina Kołodziejczyk, Nikola Zieleźnik, Gabriel Bajerski,  Nadia Lasek, Bartosz Plutka

Klasa 2b: Weronika Chmura, Oliwier Zawalski, Mikołaj Zawalski, Zuzanna Sujewicz-Walczak

Klasa 3a: Martyna Koczor-Małkowska, Nadia Zalewska, Maja Kuźma i Adam Pochopień

Klasa 3b: Emilia Cejnóg, Katarzyna Kurpas, Piotr Raczek, Wiktoria Frysztacka i Liliana Pawłowska

 

Serdecznie dziękujemy uczniom klas I-III za zaangażowanie i czynny udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki, a także wychowawcom i Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci.

 

Organizatorzy:

Aleksandra Bogocz i Urszula Walczok

 

 

do góry