• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 43 12 946
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Aktualności/Wycieczka klas trzecich do JuraParku w Krasiejowie

Wycieczka klas trzecich do JuraParku w Krasiejowie

25 06 2024 #Aktualności

Wycieczka klas trzecich do JuraParku w Krasiejowie

19 czerwca 2024 r. klasy trzecie wraz ze swoimi wychowawczyniami, panią Małgorzatą Gałażyn i panią Aleksandrą Bogocz oraz panią Urszulą Walczok wybrały się na wycieczkę edukacyjną do JuraParku w Krasiejowie. Miejscowość leżąca w pobliżu Opola słynie bowiem z bardzo ciekawych odkryć i ekspozycji.

PREHISTORYCZNE OCEANARIUM
Ten obiekt sprawił, że przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. W środku zamiast olbrzymich akwariów znajdowały się multimedialne ekrany. Stanęliśmy „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu A co najlepsze, podziwialiśmy je w ich naturalnej wielkości! Zobaczyliśmy z bliska, jak podwodne życie wyglądało tysiące lat temu.

TUNEL CZASU
Kolejną atrakcją wycieczki był Tunel Czasu. Uczniowie zostali zaproszeni w podróż poprzez dzieje naszej planety na pokładzie Kapsuły Czasu przemierzającej 300-metrowy tunel. Przemieszczaliśmy się przez miliardy lat istnienia Wszechświata w czasy, gdy jeszcze nic nie istniało. Na naszych oczach narodziła się Ziemia, powstały pierwsze formy życia. Każdy z uwagą przyglądał się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia.

SPACER PO JURAPARKU
Po pełnej wrażeń podróży udaliśmy się wraz z przesympatyczną panią przewodnik na spacer po specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej. Wzdłuż trasy rozmieszczone zostały rekonstrukcje dinozaurów oraz liczne plansze przedstawiające środowiska roślinne do poszczególnych okresów ery dinozaurów. Trasa wycieczkowa o długości 1,5 km prowadziła nas na tereny rekonstrukcji mezozoicznych gadów i płazów naturalnej wielkości.

PAWILON PALEONTOLOGICZNY
Następnym etapem wycieczki był Pawilon Paleontologiczny z największymi w Europie skamieniałościami płazów i gadów, które uczniowie mogli podziwiać przez szklaną podłogę.

PARK NAUKI I EWOLUCJI CZŁOWIEKA
To tu staliśmy się świadkami fascynujących przemian i dołączyliśmy do wybranego grona
podróżników w czasie – temponautów! Dzięki nowej tajemnej technologii przenieśliśmy się
nie tylko w przestrzeni, ale także i w czasie. Technologia cyfrowa i rzeczywistość fizyczna
zmieszane tutaj są w takim stopniu, że można mieć trudność w ich odróżnieniu. Czasem może
aż zakręcić się w głowie. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich atrakcji byliśmy wyposażeni w specjalny sprzęt. Wszyscy temponauci są traktowani jako goście specjalni i mogą liczyć na indywidualnego wirtualnego przewodnika. Ułatwił on wszystkim poruszanie się po obiekcie.

Podsumowując, było świetnie! Oprócz nauki przez zabawę był również czas aktywnego wypoczynku na placu zabaw i wzmacniania więzi koleżeńskich. Oczywiście w drodze powrotnej nie mogło zabraknąć wizyty w McDolandzie. Wróciliśmy późno, ale wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni.

Aleksandra Bogocz, Małgorzata Gałażyn

do góry