Strona główna/Dla Rodziców/Świetlica/Aktualności/Kwietniowe zajęcia Świetlicowe !!!

Kwietniowe zajęcia Świetlicowe !!!

4 05 2023 #Aktualności #Świetlica
Kwietniowe Zajęcia Świetlicowe !!!

W dniu 6 kwietnia przypada Światowy Dzień Sportu a dzień później tj.7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia. Święta te stały się okazją do podjęcia na zajęciach świetlicowych ważnego tematu, który można " zgrabnie" ująć w znane wszystkim i wciąż aktualne hasło: "SPORT TO ZDROWIE".

Na zajęciach świetlicowych dzieci przypomniały więc sobie rodzaje dyscyplin sportowych. Doskonale poradziły sobie ze wskazaniem wybitnie utalentowanych oraz odnoszących sukcesy polskich i zagranicznych sportowców.

W dalszej części zajęć zajęliśmy się rysowaniem swoich ulubieńców sportowych - a to z kolei stanowiło mały świetlicowy konkurs plastyczny. Nie zabrakło wśród nich przedstawicieli takich dyscyplin jak: lekkoatletyka, pływanie, piłka nożna, tenis ziemny, kolarstwo, boks, koszykówka, siatkówka, jazda figurowa na lodzie, podnoszenie ciężarów, narciarstwo, taniec a nawet żużel.

Wszystkie dzieci, które wzięły udział w tworzeniu prac przedstawiających wybranego sportowca, zostały nagrodzone słodkim upominkiem :)

Zajęcia świetlicowe kwiecień 2023
           Kolejnym kwietniowym wydarzeniem, na którym skupiliśmy naszą uwagę w tym roku w świetlicy, był obchodzony 12 kwietnia Dzień Czekolady. Z tej okazji dzieci uczęszczające na popołudniowe zajęcia do świetlicy, odbyły wirtualny spacer po Manufakturze Czekolady. W fabryce tej przewodnikiem okazał się rówieśnik naszych Świetliczaków, który w interesujący i przystępny sposób nakreślił cały proces powstawania czekolady i pochodzenia składników, które są potrzebne do jej wyprodukowania - ze szczególnym uwzględnieniem owoców kakaowca.
 Najmilszym i wyczekiwanym momentem podczas zajęć okazała się degustacja różnych rodzajów a przez to smaków czekolady od gorzkiej, poprzez mleczną, z bakaliami, z różnymi rodzajami nadzienia, aż do białej. Degustując czekoladę i pozwalając powoli rozpływać się w ustach kostce czekolady, dzieci zdobywały przy okazji wiedzę o zmyśle smaku. Analizując na prostym plakacie budowę ludzkiego języka znajdującego się w jamie ustnej, dzieci łatwo zapamiętały gdzie znajdują się poszczególne strefy pozwalające nam odczuwać smak : słony, słodki ( tu nasza czekolada !), gorzki i kwaśny.
            Zapraszamy do naszej galerii gdzie możecie zobaczyć Świetliczaków podczas degustacji oraz prace plastyczne dotyczące czekolady i zmysłu smaku :)

Zajęcia świetlicowe kwiecień 2023