Strona główna/Dla Rodziców/Świetlica/Aktualności/Styczeń i luty w świetlicy!

Styczeń i luty w świetlicy!

18 02 2024 #Aktualności #Świetlica

Styczeń i luty w świetlicy!

Ucnziowie klas starszych w czasie zastępstwa w świetlicy      Przedstawiamy mini - relację z tego, co działo się w ostatnim czasie w świetlicy: po powrocie z przerwy świątecznej a przed feriami zimowymi.

Na początku roku kalendarzowego zakupiliśmy kilka nowych zabawek edukacyjnych i gier, które w skuteczny sposób umilają dzieciom codzienne chwile w świetlicy. Dzięki nim również starsi uczniowie, którzy przebywają pod opieką świetlicy zawsze znajdują coś dla siebie i w aktywny sposób - czy to poprzez aktywność fizyczną czy umysłową - dobrze spędzają czas na przykład na zastępstwie w świetlicy.

Dni poprzedzające ferie zimowe upłynęły nam pod hasłem "Tydzień Minecrafta w świetlicy". Ta popularna wśród dzieci i młodzieży gra komputerowa jest często tematem wzajemnych dyskusji w czasie wolnym od lekcji.
Powstała w 2009 roku, to trójwymiarowa gra komputerowa z gatunku survival, charakteryzuje się tym, że otaczający gracza świat zbudowany jest z elementów w formie sześcianów.
W świecie Minecraft można w zasadzie zbudować wszystko. Gra uwzględnia również prawa natury i fizyki, dzięki czemu jej edukacyjny moduł Minecraft Education Edition można potraktować jako mający dobry wpływ na: myślenie analityczne i logiczne, rozwój wyobraźni przestrzennej i podstaw architektury, kreatywność i umiejętność rozwiazywania problemów.

Postanowiliśmy podjąć temat, który tak fascynuje dzieci ale nieco też pokazać go z innej strony, tej nie dotyczącej tylko elektroniki czy komputera. Wyposażyliśmy więc świetlicę w zestaw książkowych poradników -podręczników Minecraft - do codziennego przeglądania, czytania i wychwytywania informacji, które można wykorzystać podczas gry komputerowej.
Zorganizowaliśmy także zajęcia manualne, na których dzieci wykonały swoją ulubioną postać z tej gry. otrzebne nam były do tego pudełka tekturowe różnych rozmiarów, farby i zapał do pracy. Wykonane postacie powędrowały z dziećmi do ich domów aby być ozdobą ich pokoi i schowkiem na różne dziecięce drobiazgi.

Po powrocie z ferii uczciliśmy również wspólną zabawą i małym upominkiem -niespodzianką Solenizantów urodzonych w styczniu i lutym,  a byli to: Michalina, Olek, Franek z 4c, Zosia z 2a i Pola z 1a - Wszystkiego co Najlepsze dla Was Kochani !

Dominika Machulec

Styczeń i luty 2024 w świetlicy