Strona główna/Dla Rodziców/Świetlica/Aktualności/VII Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników

VII Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników

18 01 2024 #Aktualności #Biblioteka

Sukces tkwi w dobrej książce!

“Gdy byłem dzieckiem, miałem dużo marzeń. Myślę, że wzięły się stąd, że dużo czytałem”.
(Bill Gates)

Loga akcji

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do konkursu WLC.

Główne cele konkursu to:
• promocja czytelnictwa
• kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży
• wykorzystanie nowoczesnych technologii ( m.in. warunkiem udziału ucznia w konkursie jest podanie indywidualnego adresu e-mail, koniecznego do aktywacji konta uczestnika na platformie WLC)

Konkurs przebiega w trzech etapach:

1) Etap pierwszy (od X do 1 III ) – indywidualne zdobywanie sprawności czytelniczych w szkołach. Uczestnicy zdobywają sprawności poprzez czytanie książek konkursowych z listy tytułów oraz rozwiązywanie przygotowanych do nich testów. Warunkiem koniecznym zaliczenia pierwszego etapu konkursu jest zdobycie minimum pięciu sprawności.

2) Etap drugi ( 14 marca) – indywidualny test półfinałowy w szkołach – odbywa się bez udziału rodziców i bez dostępu do konkursowej lektury.

3) Etap trzeci ( 9 maja) – finał ogólnopolski – to test drużynowy online. Drużynę tworzą zwycięzcy etapu drugiego (max 3 uczniów) reprezentujących swoją szkołę.

W naszej szkole 31 uczniów zgłosiło się do udziału w konkursie, z czego troje otrzymało już kwalifikację do II etapu. Gratulujemy i zachęcamy pozostałych do wytrwałości.

Podobne wiadomości:

Narodowe Czytanie "Nad Niemnem" w naszej szkole