• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 43 12 946
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Aktualności/"Edukacja z wojskiem" w klasie 2a

"Edukacja z wojskiem" w klasie 2a

11 06 2024 #Aktualności

"Edukacja z wojskiem" w klasie 2a

11 czerwca w ramach projektu edukacyjnego „Edukacja z wojskiem” uczniowie klasy 2a uczestniczyli w zajęciach z żołnierzami z Jednostki Wojskowej w Gliwicach wyznaczonych przez Ministra Obrony Narodowej. Program zajęć został przygotowany i realizowany we współpracy z MEN i MON. Szkoła została wytypowana przez Organ  Prowadzący Szkołę do wzięcia udziału w przedsięwzięciu.

Uczniowie po powitaniu uczestniczyli w jednogodzinnych zajęciach teoretycznych, a następnie w 2 godzinnych zajęciach praktycznych. Wojskowi szkoleniowcy przeprowadzili zajęcia w klasie. Ich nadrzędnym założeniem było przekazanie wiedzy i umiejętności w sposób ciekawy, praktyczny, przyjazny i dostosowany do wieku uczniów.

Żołnierze prowadzący bardzo  szybko znaleźli wspólny język z uczniami, którzy po początkowym onieśmieleniu bardzo aktywnie i chętnie uczestniczyli w rozmowach, zadawali pytania oraz śmiało na nie odpowiadali. Dzieci chętnie dzieliły się nie tylko swoją wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa oraz omawianych tematów, ale także swoimi przeżyciami i przygodami.

Uczniowie mieli lekcję dotyczącą wzywania i udzielania pierwszej pomocy, mogli sami ułożyć kolegę  lub koleżankę w pozycji bezpiecznej oraz spróbować przeprowadzić akcję reanimacyjnej na fantomie.

Największą uwagę chłopców szkoleniowcy przykuli niewybuchami, którą dzieci mogą znaleźć, a dokładniej sposobami postępowania przy takim znalezisku.

Dzieci zapoznały się między innymi z zasadami szeroko pojętego bezpieczeństwa, alarmowania w różnych sytuacjach, sposobami szukania i wzywania pomocy. Wrażenia były ogromne.

Dziękujemy za zaangażowanie w edukację uczniów!

M. Marciniak, U.Walczok

Edukacja z wojskiem

Projekt edukacyjno-obronny "Edukacja z wojskiem"

 

do góry