Czekając na Wiosnę….

21 03 2023 #Aktualności #Świetlica

W marcowe popołudnia na zajęciach świetlicowych odbyło się „wielkie przesadzanie” roślin doniczkowych, które na początku roku szkolnego uczniowie podarowali do naszej sali.

Roślinki za okres czasu  sześciu miesięcy wyraźnie urosły i zrobiło im się ciasno w dotychczasowych doniczkach. Dokonaliśmy więc zakupu ziemi dla kwiatów, nowych większych donic, przygotowaliśmy rękawice ogrodnicze, łopatki i zabraliśmy się z zapałem do pracy ogrodnika J

Zajęcia te sprawiły dzieciom wiele przyjemności, nauczyły dbałości o żywe rośliny, sposobu ich przesadzania, pielęgnowania, odpowiedniego przycinania i podlewania. Najlepszymi Ogrodnikami i Ogrodniczkami okazali się : Franek z 1a, Michasia z 3c, Liliana z 2b, Mia z 2b oraz Malwina z 3a !!!

Nasze rośliny mają się dobrze, pięknie wpisują się w wystrój naszej świetlicy, dostarczają nam tlenu, cieszą oczy, uspokajają, dają poczucie spełnienia, odpowiedzialności za żywe organizmy!!!

Skoro mowa o roślinach i oczekiwaniu na wiosnę...warto dodać, że w świetlicy na nowo " wyrosło Drzewko Czterech Pór Roku " - tym razem wiosenne, ustrojone wykonanymi przez dzieci z kolorowego papieru kwiatkami, listkami i ptaszkami -zobaczcie na zdjęciu sami!

Zdjęcia przedstawiają Młodych Ogrodników w czasie przesadzania roślin:

Franek z 1a, Michasia z 3c, Mia z 2b, Lili z 2b, Malwina z 3a

Czekając na wiosnę.